Moc zainstalowana mikroinstalacji nie może być większa niż moc przyłączeniowa instalacji odbiorczej obiektu. Jeżeli jest niższa lub nie znasz jej wartości zapoznaj się z informacjami, które znajdziesz tutaj
Jeżeli masz pytania skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy
Więcej możliwych form kontaktu znajdziesz w zakładce kontakt
W każdej chwili jesteśmy do Twojej dyspozycji. Możesz się z nami skontaktować następującymi kanałami:
ul. Rudzka 18, czynne pn-pt w godz. 08:00–15:00
To instalacja odnawialnego źródła energii o łącznej mocy zainstalowanej elektrycznej nie większej niż 50 kW, przyłączona do sieci elektroenergetycznej o napięciu znamionowym niższym niż 110 kV albo o mocy osiągalnej cieplnej w skojarzeniu nie większej niż 150 kW, w której łączna moc zainstalowana elektryczna jest nie większa niż 50 kW.
To źródło energii odnawialnej, które uzupełnia się (odnawia) w naturalny lub zrównoważony sposób. Oznacza to, że można ją wykorzystywać bez wyczerpywania zasobów. Przykłady: energia słoneczna, energia wiatru, energia wodna, energia geotermalna i energia biomasy.
Osoba lub podmiot, który korzysta z energii elektrycznej w celu zaspokojenia swoich potrzeb - otrzymuje ją bezpośrednio do swojego domu, biura, zakładu przemysłowego lub innego miejsca. Odbiorcą końcowym może być zarówno gospodarstwo domowe, jak i przedsiębiorstwo, instytucja publiczna czy organizacja.
To odbiorca końcowy, który jednocześnie produkuje i zużywa energię elektryczną z odnawialnych źródeł (takich jak np. panele fotowoltaiczne) na własne potrzeby i nie stanowi to przedmiotu przeważającej działalności gospodarczej określonej zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 40 ust. 2 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2023 r. poz. 773).
To moc, jaką może wytworzyć mikroinstalacja w warunkach optymalnych. Jest to parametr wyrażony w kilowatach (kW) lub megawatach (MW) (w przypadku źródła fotowoltaicznego jest to suma mocy poszczególnych paneli wchodzących w skład mikroinstalacji).
Urządzenia (moduły) składające się z pojedynczych ogniw fotowoltaicznych, które zmieniają energię słoneczną w energię elektryczną wykorzystując efekt fotowoltaiczny.
Urządzenie, które przekształca energię prądu stałego wytworzoną przez panele fotowoltaiczne na energię prądu przemiennego, która może być wykorzystana w Twoim domu (obiekcie), a niewykorzystana nadwyżka przesłana do sieci energetycznej.
Licznik energii elektrycznej, który mierzy zarówno pobór energii z sieci, jak i jej oddawanie do sieci w przypadku, gdy mikroinstalacja produkuje nadwyżki energii.
Urządzenie, które optymalizuje wydajność paneli fotowoltaicznych poprzez monitorowanie i regulację napięcia i prądu w poszczególnych panelach.