Dlaczego warto rozwijać karierę w energetyce? Mogli się o tym przekonać uczestnicy Targów Pracy na Wojskowej Akademii Technicznej (WAT). Podczas pierwszego dnia wydarzenia odbywającego się 17 i 18 kwietnia br. Stoen Operator zaprezentował odwiedzającym możliwości zawodowe, jakie oferuje praca w strukturach operatora systemu dystrybucyjnego.
Talenty poszukiwane
Stołeczny operator był partnerem WAT na targach adresowanych do wszystkich studentów i absolwentów, którzy chcieliby poznać specyfikę pracy w zawodach związanych z dystrybucją energii elektrycznej. Targi to dla odwiedzających także dobra okazja, by poznać plany i ofertę rekrutacyjną operatora.
-Tegoroczny udział w Targach Pracy to nasz pierwszy tego rodzaju projekt w ramach współpracy z Wojskową Akademią Techniczną. Jednak na podstawie naszych wcześniejszych doświadczeń wiemy, że to niezwykle skuteczna forma rekrutacji i wzajemnej wymiany informacji. Dzięki współpracy z uczelnią dotyczącej m.in. programów nauczania, studenci WAT posiadają wiedzę i kompetencje, które są poszukiwane na rynku pracy. Liczymy na utalentowaną młodzież, która w niedalekiej przyszłości może rozwijać się w ramach naszej spółki i razem z nami zmieniać oblicze polskiego sektora energetycznego – mówi mgr inż. Piotr Dukat, Menadżer Wydziału Planowania i Rozwoju Sieci w Stoen Operator.
W ramach targów Stoen Operator zapewnił studentom możliwość rozmowy z pracownikami firmy. Przekazywali oni uczestnikom wydarzenia wszystkie niezbędne informacje na temat procesu rekrutacji, programu praktyk i staży oraz specyfiki pracy w energetyce. Uczestnicy mogli także wziąć udział w konkursach Biura Karier.
Obustronne korzyści
Wydarzenia kierowane do studentów, w których udział biorą eksperci i specjaliści z wybranych sektorów rynku, niosą ze sobą wiele możliwości. Młodzież zyskuje wiedzę na temat swoich szans i kierunków rozwoju ścieżki zawodowej, natomiast dla Stoen Operator jest to okazja do pozyskania najzdolniejszych młodych specjalistów technicznych kierunków.
Spółka ma dla takich osób szeroką ofertę. Studentom i absolwentom, którzy chcą zyskać doświadczenie w branży elektronergetycznej oferuje udział w programie stażowym „#Z energią na staż”. Ich młodsze koleżanki i koledzy, po ukończeniu technikum, mogą spróbować sił w zawodzie elektromontera w ramach programu „#MOCny start”. Natomiast kierowany do szerokiego grona program praktyk zapewnia odpowiednie miejsce dla każdego chętnego. Wystarczy się do niego zgłosić, a firma przedstawi aplikującym propozycję zgodną z ich zainteresowaniami.
- Dziś energetyka rozwija się tak dynamicznie, jak mało który sektor. Warto więc korzystać z każdej okazji, która pozwala poznać potencjał tej branży i przekonać się, czy i dla nas będzie to miejsce wieloletniej, ciekawej kariery – podsumowuje Natalia Bodziony z działu HR w Stoen Operator.