Ostrzeżenie przed fałszywymi SMS-ami. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Wskazanie licznika jest podstawą do rozliczenia zużytej energii elektrycznej pobranej w danym okresie rozliczeniowym.

Stan licznika odczytuje reprezentujący Stoen Operator kontroler poboru energii, który zobowiązany jest do posiadania legitymacji uprawniającej do przeprowadzenia kontroliStan licznika odczytuje reprezentujący Stoen Operator kontroler poboru energii, który zobowiązany jest do posiadania legitymacji uprawniającej do przeprowadzenia kontroli.


Nie było Cię w domu podczas dokonywania odczytu? Zgłoś nam aktualny stan licznika!

Możesz to zrobić na kilka sposobów:

  • wysłać e-mail na adres operator@stoen.pl
  • wysłać zgłoszenie poprzez nasz formularz kontaktowy link
  • odwiedzając nas osobiście w Biurze Obsługi Klientów - Dystrybucja
  • dzwoniąc na naszą infolinię - tel. 22 821 31 31

Twój odczyt możemy wykorzystać do rozliczenia tylko wtedy, gdy kontrolerowi Stoen Operator z przyczyn od niego niezależnych nie udało się go pozyskać z licznika w danym okresie rozliczeniowym. W takim wypadku, jeśli podana przez Ciebie wartość zużycia nie będzie budzić wątpliwości (np. nie będzie niższa niż poprzedni odczyt), zostanie odnotowana w systemie, a następnie na fakturze.

Pamiętaj, aby w zgłoszeniu wskazania licznika, poza wartością, podać jego numer, datę odczytu, numer partnera handlowego oraz numer konta umowy, który znajdziesz na fakturze.

W jaki sposób odczytać z licznika wartość zużycia? Poniżej znajdziesz objaśnienie kodów widocznych na wyświetlaczu urządzenia.

Rozplombowanie licznika

Każdy licznik jest zaplombowany. Powinieneś dbać o to, aby plomby nie zostały uszkodzone. Jeśli licznik wymaga czasowego demontażu (np. w związku z remontem lokalu), powinieneś wystąpić pisemnie do Stoen Operator z prośbą o zgodę na rozplombowanie licznika. Pobierz w tym celu odpowiedni formularz >

O liczniku w prosty sposób. Licznik 12EA5rn/1 w domu lub firmie
O liczniku w prosty sposób. Licznik dwukierunkowy ZMG310CR4 w domu lub firmie - mikroinstalacje
Realny Wymiar Energii, licznik AMI - ulotka informacyjna