Będziesz realizować przyłączenie do sieci Stoen Operator?
Właśnie dla Ciebie poszerzyliśmy funkcjonalności Portalu przyłączeniowego.
W każdej chwili jesteśmy do Twojej dyspozycji. Możesz się z nami skontaktować następującymi kanałami:
ul. Rudzka 18, czynne pn-pt w godz. 08:00–15:00
Jest to największa moc czynna podawana w kW (kilowatach) pobierana lub oddawana do sieci. Moc deklarowana jest przez klienta, w zależności od ilości odbiorników elektrycznych, z których planuje on korzystać.
To instalacja licznika energii oraz założenie przez Główny Urząd Miar plomby legalizacyjnej, która gwarantuje jakość urządzenia.
Jest to tabliczka wykonana z blaszki lub tworzywa umieszczana na odbiornikach elektrycznych informująca o podstawowych parametrach użytkowania.
Jest to zabezpieczenie chroniące stare instalacje przed zwarciami i przeciążeniami. Przepalenie się bezpiecznika sygnalizowane jest odpadnięciem kolorowego oczka widocznego przez szybkę w główce korka.
Jest to nowocześniejsza wersja "korka" spełniająca te same funkcje. Jest on wkręcany w takie samo gniazdo, ale został wyposażony w dwa przyciski – większy, który po wciśnięciu włącza obwód i mniejszy, który po naciśnięciu wyłącza obwód. Optycznie jest to sygnalizowane "wyskoczeniem" przycisku centralnego. W przypadku zwarcia lub przeciążenia występującego w chronionym obwodzie, przycisk centralny "wyskakuje" samoczynnie.
Jest to aparat chroniący instalację przed przeciążeniem i skutkami zwarć. Występuje w wersjach jedno-, dwu-, trzy- i czterobiegunowej. Jego ponowne włączenie nie wymaga wymiany elementów. Zadziałanie wyłącznika powoduje rozłączenie chronionego obwodu.
Jest to aparat chroniący przed porażeniem elektrycznym i pożarem. Ponowne włączenie nie wymaga wymiany elementów. Zadziałanie wyłącznik powoduje rozłączenie chronionego obwodu, co sygnalizowane jest "przeskoczeniem" z dołu do góry dźwigienki umieszczonej na przedniej części obudowy. Ponowne włączenie następuje poprzez przesunięcie dźwigienki w dół.
Jest to urządzenie, dzięki któremu użytkownik może ustalić hierarchię ważności swoich odbiorników elektrycznych i spowodować wyłączenie odbiorników drugorzędnych. Przekaźnik priorytetowy zwany również wyłącznikiem pierwszeństwa sprawdza się w chwili, gdyby równoczesna praca wszystkich zainstalowanych odbiorników mogłaby powodować przekroczenie dopuszczalnego obciążenia.
Jest to jednostka częstotliwości drgania okresowego w czasie jednej sekundy. Prąd elektryczny zmienny w polskiej sieci energetycznej ma częstotliwość 50 Hz.
Jest to ilość energii elektrycznej dostarczanej w jednostce czasu. Moc elektryczną mierzymy w watach [W]. 1 W = energia 1 J (dżula) dostarczana w czasie jednej sekundy.
Jest to jednostka napięcia elektrycznego. Napięcie w domowej instalacji elektrycznej w Polsce wynosi 230V.
Jest to jednostka mocy (nie tylko elektrycznej) podawana jako podstawowa wielkość wśród danych technicznych odbiorników elektrycznych, np. moc żarówki 100W, moc suszarki 600W. Często moc większych odbiorników podawana jest w kilowatach [kW] 1 kW = 1000 W np. moc czajnika elektrycznego = 1,5 kW oznacza moc równą 1500 W.
Jest to bezpiecznik lub kilka bezpieczników dobranych według potrzeb Klienta określonych w umowie z operatorem. Zabezpieczenie główne ogranicza maksymalną wartość mocy, jaką można wykorzystać w instalacji domowej. Zabezpieczenie to jest oplombowane i niedostępne dla użytkownika.
Jest to jednostka natężenia prądu, najczęściej podawana jako parametr bezpieczników lub wyłączników samoczynnych, rzadziej pojawia się na tabliczkach znamionowych urządzeń elektrycznych.
Jest to różnica potencjałów pomiędzy przewodem lub punktem w instalacji elektrycznej a innym przewodem, punktem lub "ziemią". Potencjał "ziemi" przyjmuje się za równy zeru. W instalacji, napięcie między przewodem każdej z faz a ziemią wynosi 230 V, a pomiędzy przewodami różnych faz 400 V (volt).
Jest to prąd płynący w instalacji w wyniku uszkodzenia izolacji przewodów, osprzętu lub urządzeń.
W normalnych warunkach jest pod napięciem i przewodzi prąd roboczy. Oznaczany jest dużą literą L i cyframi od 1 do 3 - L1, L2, L3.
W normalnych warunkach może być pod napięciem. Przewodzi prąd roboczy w obwodach jednofazowych. Zwany również przewodem zerowym, oznaczany jest dużą literą N.
W normalnych warunkach nie jest pod napięciem i nie przewodzi prądu. Oznaczany jest dużymi literami PE.
Jest to przewód spełniający jednocześnie funkcję przewodu neutralnego i ochronnego. Oznaczany jest dużymi literami PEN.
Jest to element gniazdka wtyczkowego lub innego urządzenia elektrycznego, służący do przyłączenia przewodu ochronnego lub ochronno-neutralnego.
Jest to linia zasilająca przy napięciu 230 V, 50 Hz wykonana jako trójprzewodowa – L, N, PE.
Jest to linia zasilająca przy napięciu 230/400 V, 50 Hz wykonana jako pięcioprzewodowa - L1, L2, L3, N, PE.
Jest to odcinek lub element sieci służący do połączenia urządzeń użytkownika z siecią przedsiębiorstwa świadczącego usługi przesyłowe. Zgodnie z nowym Prawem energetycznym nie musi on być dostawcą energii.
Jest to punkt połączenia przyłącza z siecią lub instalacją. Zawiera zabezpieczenia główne oraz często także licznik.